تبلیغات

آموزش تنظیم اجاره‌نامه املاک

آموزش نحوه تنظیم اجاره‌نامه املاک

آموزش تنظیم اجاره‌نامه به‌صورت کاملاً صحیح و اصولی، یکی از فنونی که هر مشاور املاک و مدیر قراردادی حتماً باید به آن مسلط باشد آموزش‌های قرارداد نویسی و در شاخه‌ی بعدی آموزش تنظیم قرارداد اجاره‌نامه است.

ازآنجایی‌که در حال حاضر اکثر املاک‌ها و مدیران قرارداد به‌صورت علمی و تخصصی آموزش ندیده‌اند دانستن نکات حقوقی این دوره آموزشی به موجر و مستأجرها هم توصیه می‌شود.

و اما در این دوره آموزشی دقیقاً به شما خواهم گفت چه مواردی باید رعایت کنید که باعث دردسر و گرفتاری و حتی شکایت از دفتر املاک نگردد. با ما همراه باشید.

اهمیت تنظیم صحیح و اصولی اجاره‌نامه منزل:

همان‌طور که گفتیم همواره تنظیم صحیح و اصولی قراردادهای مختلف املاک ازجمله اجاره‌نامه بسیار مهم است چراکه در درجه اول برای شما اعتبار همیشگی را به ارمغان می‌آورد.

و در درجه دوم شما و طرفین قرارداد را هیچ‌گاه به دردسر نمی‌اندازد. شاید خیلی‌ها با خود بگویند که اجاره‌نامه نیازی به تخصص ندارد و این تنظیم مبایعه‌نامه است که دارای پیچیدگی است.

باید به شما بگویم به‌هیچ‌وجه این‌طور نیست چراکه حجم عظیمی از اختلاف‌ها همواره مربوط به تنظیم اجاره‌نامه است. اگر در شغل املاک حرفه‌ای باشید این را خوب میدانید.

آموزش تنظیم اجاره‌نامه برای همه افرادی که به‌نوعی با املاک سروکار دارند کاملاً مهم و ضروری است.

یکی از دوستانم که صاحب یکی از املاک‌های بزرگ در منطقه یک تهران است همین چند وقت پیش به‌ناچار مجبور به جبران خسارت یک مستأجر شد. داستان ازاین‌قرار بود که اجاره‌نامه را تنظیم کرده بودند که سند مورد اجاره دارای وام بود.

باید بدانید که تنظیم اجاره‌نامه منزلی که دارای وام است به‌هیچ‌وجه ممکن نیست چراکه سند در رهن بانک است و اگر صاحب‌خانه بدهی خود را پرداخت نکند بانک متمم است.

در این شرایط بانک مبلغ اقساط و بدهی‌ها را کسر می‌کند و اگر چیزی باقی ماند مبلغ به مستأجر پرداخت خواهد شد. خب در این مورد مبلغ وام و بدهی‌های عقب‌افتاده بسیار بالا بود و مستأجر نمی‌توانست پول رهن خود را پس بگیرد.

عدم تسلط کافی به تنظیم اجاره‌نامه املاک قطعاً به ضرر همه است، چه شخصی که قرارداد را تنظیم کرده است، و چه طرفین قرارداد همگی متضرر خواهند شد.

اهمیت استفاده صحیح از کلمات و جمله‌بندی مناسب

کسانی که حتی کمی با قانون آشنایی دارند این نکته را خوب می‌دانند که هر لغت و کلمه‌ای که در اجاره‌نامه استفاده کنیم می‌تواند مسیر قرارداد را عوض کند،

در نگارش اجاره‌نامه اکثر اوقات مجبور به استفاده از کلمه‌هایی هستیم که یا عربی هستند یا ریشه عربی دارند و شما باید حتماً با این لغات آشنایی کامل پیدا کنید.

طرفین معامله برای عقد قرارداد اجاره‌نامه نزد شما آمدند، آن‌ها قصد دارند به شما اعتماد کنند ولی سؤال‌های حقوقی مختلفی نیز در طول جلسه از شما خواهند پرسید

اگر شما با تسلط کافی به آن‌ها پاسخ ندهید ممکن است قرارداد شما پیچیده و از آن بدتر کلاً لغو بشود.

اهمیت آموزش تنظیم اجاره‌نامه بسیار بالا است. شما فرد تنظیم‌کننده قرارداد اجاره هستید پس تمام مسئولیت هم با شما است. و از صفرتا صد قرارداد را باید پاسخگو باشید اگر کوچک‌ترین اشتباهی انجام دهید همه انگشت‌ها به‌سوی شما است و باید پاسخگو باشید.

آموزش تنظیم اجاره‌نامه املاک ملک سیما:

ملک سیما برای علاقه‌مندان یک دوره آموزشی فوق‌العاده را آماده کرده است که پس از گذراندن این دوره شما کاملاً با نحوه تنظیم اجاره‌نامه آشنا می‌شوید و می‌توانید با خیالی راحت قراردادهای اجاره‌نامه را تنظیم کنید.

بدون این‌که نگران خطراتی احتمالی برای موجر یا مستأجر، دفتر املاک و شما که قرارداد را تنظیم کرده‌اید باشید.

یکی از سخت‌ترین و پیچیده‌ترین مراحل در دفاتر املاک تنظیم صحیح و اصولی اجاره‌نامه است، هرروزه حجم عظیمی از مشکلات که مربوط به تنظیم اجاره‌نامه است روانه شورای حل اختلاف و دادگاه‌ها می‌شود.

مراقب باشید باندانم کاری مشکلات فراوانی را به سمت دفتر املاک خود هدایت نکنید که منجر به باطل شدن پروانه کسب و جبران خسارات طرفین قرارداد گردد.

نکات حقوقی در تنظیم اجاره‌نامه املاک:

این اطمینان را به شما می‌دهیم که همه نکات حقوقی و حتی بیشتر ازآنچه لازم است را به شما آموزش دهیم آن‌هم به‌صورت کاربردی و با یک مثال فوق‌العاده که به‌خوبی با مثال گفته ارتباط برقرار کنید و یک تصویر ذهنی عالی نیز از آن داشته باشید.

تا دیگر نیازی به حفظ جملات قانونی نداشته باشید. تکرار می‌کنم قرار نیست حوصله شمارا با متن‌های قانونی سر ببریم، آموزش تنظیم اجاره‌نامه املاک ملک سیما کاملاً کاربردی است.

قرار نیست به‌صورت پشت سرهم متن و نکات حقوقی را بازگو کنیم.

مطمئن باشید این نوع از آموزش‌ها اصلاً فایده‌ای ندارند و ما هم در ملک سیما این‌گونه آموزش نمی‌دهیم ما علاوه بر آموزش نکات حقوقی تنظیم اجاره‌نامه املاک و کاربردهای هرکدام و ذکر یک مثال به شما به‌صورت خط به خط نحوه نوشتن اجاره‌نامه را نیز آموزش می‌دهیم.

علاوه بر این نیز برای دانشجویان عزیز ملک سیما یک نمونه فرم اجاره‌نامه تکمیل‌شده نیز قابل دانلود است که به‌خوبی با مهارت‌های قرارداد نویسی آشنا گردید.

نحوه تنظیم اجاره‌نامه:

در اجاره‌نامه همه‌چیز نکات حقوقی نیست. نحوه تنظیم اجاره‌نامه و جمله‌بندی‌ها نیز ازجمله ترفندهای مهم در قرارداد اجاره‌نامه است

ما با آموزش خط به خط یک اجاره‌نامه از صفر تا صد را به شما آموزش می‌دهیم

تمامی بندهای یک اجاره‌نامه را مرور می‌کنیم و حتی از ساده‌ترین نکات هم عبور نخواهیم کرد.

کتاب راهنمای تنظیم اجاره‌نامه:

ملک سیما برای این‌که شما همیشه یک مرجع قابل مراجعه و تفکیک‌شده و جامع را در دسترس داشته باشید به همراه این دوره آموزشی یک کتاب راهنمای تنظیم اجاره‌نامه پی‌دی‌اف را نیز در دسترس شما قرار می‌دهد.

که اگر در زمان تنظیم اجاره‌نامه به مشکلی برخورید یا سؤالی داشتید بلافاصله بتوانید به کتاب مراجعه کنید و پاسخ سؤال خود را بگیرید.

آموزش روابط موجر و مستأجر در کنار آموزش تنظیم اجاره‌نامه:

یکی دیگر از مسائل مهمی که هر مشاور املاک، مدیر قرارداد، و صاحب دفتر املاک حتماً باید آن را بدانند و به مفاد آن کاملاً مسلط باشند روابط موجر و مستأجر است.

چراکه حتی بعد از عقد قرارداد طرفین قرارداد به‌صورت مداوم در طول مدت اجاره ممکن است با شما تماس بگیرند و حتی در طول عقد قرارداد سؤال‌هایی بپرسند که شما موظف به پاسخگویی صحیح و کامل به این سؤالات هستید.

در دوره آموزش تنظیم اجاره‌نامه ملک سیما علاوه بر کتاب الکترونیکی روابط موجر و مستأجر بسیاری از نکات مهم روابط موجر و مستأجر را هم به شما آموزش خواهیم داد.

دوره آموزش تنظیم اجاره‌نامه در چند سطح است؟

ما در دوره جامع آموزش تنظیم مبایعه‌نامه املاک همه سعی خود را کرده‌ایم که آموزش را از مقدماتی‌ترین نقطه تا فوق حرفه‌ای‌ترین آموزش‌ها ادامه دهیم.

این دوره آموزشی در 4 سطح است:

 1. مقدماتی

 2. متوسط

 3. حرفه‌ای

 4. فوق حرفه‌ای

و برخی از عناوین دوره:

 • مبانی آموزش‌های تنظیم اجاره‌نامه املاک

 • آموزش گام‌به‌گام تنظیم اجاره‌نامه

 • نکات طلائی قرارداد نویسی

 • بایدها و نبایدهای مدیران قرارداد در نوشتن اجاره‌نامه املاک

 • اسرار و فنون استاد اتاق جلسه املاک

برای شرکت در دوره آموزش تنظیم اجاره‌نامه املاک پیش‌نیازی وجود دارد:

خیر باید بگویم هیچ پیش‌نیازی لازم نیست ما از نقطه صفر آموزش‌ها را شروع می‌کنیم که حتی افراد مبتدی و کسانی که سابقه حضور در اتاق‌های جلسه و قرارداد را هم ندارند به‌خوبی به مهارت قرارداد نویسی مسلط شوند

در این دوره آموزشی چه چیزی آموزش داده نمی‌شود؟

در این دوره آموزشی تمرکز ما فقط بر موضوعات حقوقی و مهارت‌های نوشتن اجاره‌نامه است و به‌هیچ‌عنوان قصد آموزش‌های مرتبط با جمع‌کردن قرارداد و حل اختلاف را نداریم و در آینده این آموزش نیز به ملک سیما اضافه می‌گردد.

اگر این دوره آموزشی را تهیه نکنید چه اتفاقی خواهد افتاد؟

بدون شک اگر بدون علم و آگاهی کافی و لازم نسبت به تنظیم اجاره‌نامه املاک اقدام کنید خود و طرفین قرارداد را با ضررهای مالی سنگینی روبه‌رو خواهید کرد.

مطمئن باشید هیچ‌کس در حوزه قرارداد نویسی املاک با آزمون‌وخطا موفق نخواهد شد، آزمون‌وخطا در قرارداد نویسی می‌تواند به‌شدت برای شما و دفتر املاک شما دردسرساز شود.

مخاطبین این دوره آموزشی چه کسانی هستند؟

دوره آموزش تنظیم اجاره‌نامه برای همه مشاوران املاک، مدیران رنج، مدیران قرارداد(موجر و مستاجر)، صاحبان دفاتر املاک و سایر علاقه‌مندان به حوزه املاک و مستغلات و قرارداد نویسی املاک مناسب است.

این دوره آموزشی مناسب چه کسانی نیست؟

اگر فکر می‌کنید که شما قراردادهای بی‌نقصی تنظیم می‌کنید و به‌صورت کامل به قوانین مرتبط تسلط دارید این دوره آموزشی مناسب شما نیست.

اگر فکر می‌کنید که شما قراردادهای بی‌نقصی تنظیم می‌کنید و به‌صورت کامل به قوانین مرتبط تسلط دارید این دوره آموزشی مناسب شما نیست.

مراحل ثبت نام ملک سیما

 1. فرزانه

  سلام
  من در زمینه تولید محتوی ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی فعالیت می کنم
  همیشه
  یادتون باشه که یکی از عوامل مهمی که باعث میشه مطالب سایتتون زیاد بازدید بشه عنوان مطالبتونه
  اگه عنوان مطالبتون خوب و جذاب باشه قطعا روی لینک سایتتون بیشتر کلیک میکنن و درنتیجه اعتبار بیشتری پیش گوگل پیدا می کنین و طبعا گوگل هم شما رو به خیلیای دیگه معرفی میکنه
  ولی فکر کردن در مورد ساختن یه عنوان خوب و موثر وقت زیادی رو از آدم میگیره و کار خیلی ساده ای نیست
  اما یه کتاب هست که فکر میکنم خیلی بدردتون بخوره توصیه میکنم حتما یه نگاهی بهش بندازین اینم لینکشه :
  http://barmo.ir/educational/marketing-ads/how-to-write-title.html/
  حتما یه نگاهی بهش بندازید ضرر نمیکنین

 2. محمدی

  سلام
  محمدی هستم
  سایتتون رو بررسی کردم
  محتواهای خوبی نوشتین
  سایتتون سرعت مناسبی داره
  من هم مثل شما سایت هام رو با وردپرس می سازم
  وردپرس واقعا محشره و خیلی زود با وردپرس میشه اومد تو صفحه اول گوگل
  یک موردی که من تو سایت شما دیدم اینه که تعداد بک لینک هاتون خیلی کمه
  برای همین هم هست که تو تعداد زیادی کلمه کلیدی مهم تو صفحه اول گوگل نیستید
  راستی یادم رفت بگم ، من متخصص سئو هستم
  اگه یه مقدار در مورد بک لینک سازی فعالیت کنید ، مطمئنا نتیجه های فوق العاده ای می گیرید

  یه سایت هست بک لینک رایگان و پر قدرت رو برای مدت محدود برای دانلود قرار داده
  یه رپرتاژ خبری هم به ارزش 400 هزار تومان داره رایگان میده

  پیشنهاد می کنم حتما دانلود کنید مختص سایت های وردپرسی مثل شماست
  تا هنوز بر نداشتن ، برید دانلود کنین

  لینک دانلود اگه اشتباه نکنم این بود

  https://co10.ir/product/free-backlinks-reportage/

Add a review