تبلیغات

آموزش سند خوانی املاک

آموزش سند خوانی املاک

آموزش سند خوانی املاک مهم‌ترین توانایی و مهارتی است که هر شخصی که به‌نوعی با املاک سروکار دارد حتماً باید به این مهارت اصلی مسلط باشد.

مهارت سند خوانی از اوجب واجبات برای هر مشاور املاک و مدیر قراردادی است.

اهمیت آموزش سند خوانی املاک

آموزش سند خوانی املاک و سند دفترچه‌ای

آموزش سند خوانی اسناد دفترچه‌ای یکی از سرفصل‌های مهم این دوره آموزشی است سندهای دفترچه‌ای از پیچیدگی‌های فراوانی برخوردار هستند و ممکن است شمارا گمراه کند.

در این دوره آموزشی ازملک سیما ما از صفر تا صد سند خوانی را به شما آموزش می‌دهیم پس نگران هیچ‌چیز نباشید.

آموزش سند خوانی املاک و سند تک‌برگی

سندهای تک‌برگی چند سالی است که رواج پیداکرده است و به‌مرور همه سندها تک‌برگی خواهند شد این نوع از اسناد ویژگی‌های خاص خود را دارند گرچه خواندن آن بسیار راحت‌تر از سندهای دفترچه‌ای است اما این نوع از اسناد هم نیاز به آموزش سند خوانی دارند.

اما سندهای تک‌برگی هم نقاط پنهان و پیچیده‌ای نیز دارند و نیاز به آموزش دقیق دارد. یکی از مسائل این سندها شباهت انواع سند به یکدیگر است به‌طوری‌که تفاوتی بین سند اوقافی و شخصی وجود ندارد.

آموزش سند خوانی املاک و تشخیص مشکلات سند

سندهای املاک گاهی با مشکلات فراوان و گوناگونی همراه هستند که یک مدیر قرارداد و یا تنظیم‌کننده قرارداد حتماً باید این مشکلات را تشخیص دهد و از اهمیت و میزان خطر آمیز بودن آن‌هم آگاه باشد.

آموزش سند خوانی املاک با ملک سیما:

همه‌چیز به سند و سند خوانی بستگی دارد اگر شما دوره آموزش سند خوانی را طی نکرده باشید با قطعاً مشکلات فراوانی روبه‌رو خواهید شد.

خطرات احتمالی در عقد قرارداد

اگر شما آموزش سند خوانی املاک را فرانگرفته باشید قطعاً اعتبار خود را خدشه‌دار خواهید کرد. قراردادها را به‌اشتباه تنظیم خواهید کرد و نمی‌توانید مبایعه‌نامه‌هایی بی‌نقص تنظیم کنید.

این را به خاطر داشته باشید اگر مبایعه‌نامه‌ای را به‌اشتباه تنظیم کنید این شما هستید که باید جواب‌گو باشید و حتی جبران خسارات کنید.

ثمن معامله و سند خوانی

با توجه به ارزش بالای ملک حتی سانتی‌مترها هم باارزش هستند دیده‌شده در بسیاری مواقع متراژها به‌صورت حدودی گفته می‌شود. ولی در قراردادهایی که خودم شخصاً در آن حضور داشتم بار ها دیده‌ام

یکی از منابع اختلاف بین خریدار و فروشنده همین اختلاف متراژ است که رقم قابل‌توجه ای را در ثمن معامله جابه‌جا می‌کند.

کارشناسی املاک و سند خوانی

یکی از موضوعاتی که مستقیماً با سند خوانی و سند شناسی در ارتباط است دقیقاً همین کارشناسی املاک است. یک مشاور حرفه‌ای می‌داند زمانی که برای کارشناسی در ملکی حضور پیدا می‌کند حتماً باید سند ملک را هم بررسی کند.

در مبحث آموزش سند خوانی مکرراً گفته‌ایم اغلب، حتی صاحبان ملک هم از وضعیت سند خود اطلاعی ندارند و ممکن است این موضوع کارشناس املاک را هم گمراه کند.

تصور کنید یک مشاور املاک هستید برای کارشناسی به خانه‌ی مالکی مراجعه می‌کنید خب ملک و موقعیت مکانی آن در شرایط ایده الی است شما تصمیم می‌گیرید ملک را قیمت‌گذاری کنید و پس از توافق با مالک روی ملک فعالیت خود را آغاز کنید.

از مالک در رابطه با نوع سند سؤال می‌پرسید فروشنده ملک به شما می‌گوید سند تک‌برگی و شخصی دارد و شما با استناد به گفته فروشنده قیمتی را توافق و فعالیت خود را آغاز می‌کنید.

بعد از مدت‌ها فعالیت مشتری برای ملک باقیمت پیشنهادی پیدا می‌شود جلسه‌ای را ترتیب می‌دهید در اتاق قرارداد مشخص می‌شود که ملک اوقافی است…

در این شرایط وقت و هزینه شما تلف‌شده است فقط به دلیل این‌که سند ملک را قبل‌تر خودتان بررسی نکرده‌اید.

سند اوقافی و سند شخصی هر 2 تک‌برگی هستند و در سند اوقافی به‌هیچ‌عنوان نوشته‌نشده است که این سند اوقافی است پس اگر شما سند خوانی و سند شناسی را نیاموخته باشید شما هم اشتباه خواهید کرد.

در دوره آموزشی سند خوانی ملک سیما ما آموزش را از نقطه صفر شروع خواهیم کرد و تا جایی آموزش را ادامه می‌دهیم که شما به هیولا سند خوانی املاک تبدیل شوید.

ما در ملک سیما تاریخچه انواع سندهای ملکی را بررسی خواهیم کرد تا شما به‌خوبی درک کاملی از سندهای ملکی پیدا کنید.

به‌صورت کاملاً علمی و کاربردی تفاوت انواع سندهای ملکی را به شما توضیح می‌دهیم تا شما بتوانید به‌راحتی آن‌ها را تشخیص و تفکیک کنید.

نحوه سند خوانی املاک:

در سند خوانی املاک همه‌چیز نکات حقوقی نیست. نحوه خواندن سند و تشخیص انواع سند نیز ازجمله ترفندهای مهم در سند خوانی املاک است

ما با آموزش خط به خط چند سند از صفر تا صد را به شما آموزش می‌دهیم

کتاب آموزش سند خوانی و سند شناسی:

ملک سیما برای این‌که شما همیشه یک مرجع قابل مراجعه و تفکیک‌شده و جامع را در دسترس داشته باشید به همراه این دوره آموزشی یک کتاب راهنمای سند خوانی و سند شناسی املاک پی‌دی‌اف را نیز در دسترس شما قرار می‌دهد.

که اگر در زمان سند خوانی به مشکلی برخورید یا سؤالی داشتید بلافاصله بتوانید به کتاب مراجعه کنید و پاسخ سؤال خود را بگیرید.

دوره آموزش سند خوانی املاک در چند سطح است؟

ما در دوره جامع آموزش سند خوانی املاک همه سعی خود را کرده‌ایم که آموزش را از مقدماتی‌ترین نقطه تا فوق حرفه‌ای‌ترین آموزش‌ها ادامه دهیم.

این دوره آموزشی در 4 سطح است:

  • مقدماتی
  • متوسط
  • حرفه‌ای
  • فوق حرفه‌ای

و برخی از عناوین دوره:

  • مبانی آموزش‌های سند شناسی املاک
  • آموزش گام‌به‌گام سند خوانی املاک
  • نکات طلائی سند خوانی
  • بایدها و نبایدهای مدیران قرارداد در سند خوانی و سند شناسی
  • اسرار و فنون استاد سند خوانی املاک

برای شرکت در دوره آموزش سند خوانی املاک پیش‌نیازی وجود دارد:

خیر باید بگویم هیچ پیش‌نیازی لازم نیست ما از نقطه صفر آموزش‌ها را شروع می‌کنیم که حتی افراد مبتدی و کسانی که سابقه حضور در اتاق‌های جلسه و قرارداد را هم ندارند به‌خوبی به مهارت سند خوانی املاک مسلط شوند

در این دوره آموزشی چه چیزی آموزش داده نمی‌شود؟

مطمئن باشید در دوره آموزش سند خوانی و سند شناسی املاک هیچ‌چیز از قلم نخواهد افتاد و همه‌چیز را به شما آموزش خواهیم داد.

اگر این دوره آموزشی را تهیه نکنید چه اتفاقی خواهد افتاد؟

بدون شک اگر بدون علم و آگاهی کافی و لازم نسبت سند خوانی اقدام به تنظیم قرارداد مبایعه‌نامه کنید خود و طرفین قرارداد را با ضررهای مالی سنگینی روبه‌رو خواهید کرد.

مطمئن باشید هیچ‌کس در حوزه قرارداد نویسی املاک با آزمون‌وخطا موفق نخواهد شد، آزمون‌وخطا در قرارداد نویسی می‌تواند به‌شدت برای شما و دفتر املاک شما دردسرساز شود.

مخاطبین این دوره آموزشی چه کسانی هستند؟

دوره آموزش سند خوانی و سند شناسی برای همه مشاوران املاک، مدیران رنج، مدیران قرارداد، صاحبان دفاتر املاک و سایر علاقه‌مندان به حوزه املاک و مستغلات و قرارداد نویسی املاک مناسب و موردنیاز است.

مخاطبین این دوره آموزشی چه کسانی هستند؟

اگر شما فکر می‌کنید تجربه کافی در موضع سند خوانی و سند شناسی رادارید و همه نکات و ریزه‌کاری‌های آن را میدانید به شما تبریک می‌گویم شما به آموزش سند خوانی و سند شناسی نیازی ندارید.

مراحل ثبت نام ملک سیما

[cdb_course_lessons arrow_sections=”true” title=”معرفی دوره آموزش سندخوانی”][cdb_course_lesson badge=”video” title=”معرفی دوره سند خوانی” subtitle=”در این قسمت به صورن کلی دوره سند خوانی را بررسی می‌کنیم” preview_video=”https://melksima.com/wp-content/uploads/2019/11/01-SazndKhani-melksima.com_75.mp4″][/cdb_course_lesson][/cdb_course_lessons]

There are no reviews yet.

Be the first to review “آموزش سند خوانی املاک”